В угорських ЗМІ нагнітається чергова антиукраїнська істерія.

 "Український літак перевозив білоруські винищувачі МІГ-29. Чому транспорт з військовими літаками з країни, що підпадає під санкції ЄС, був допущений в повітряний простір ЄС і НАТО, і зокрема Угорщини"?

З такою фабулою угорське відділення “Радіо Свобода” опублікувало статтю про нібито порушення режиму санкцій з боку офіційного Києва. При цьому угорське видання нарікає на те, що НАТО і Міністерство оборони Угорщини не вживають рішучих заходів щодо України. 

Річ у тім, що український транспорт дійсно перевозив два білоруських винищувача, що призначалися для Сербії. 16 травня АН-124 долетів до місця призначення, однак через несприятливі умови, був змушений піти на запасний аеродром, запросивши відповідний дозвіл в Угорщині. Вже вранці наступного дня, після короткої ночі в міжнародному аеропорту імені Ференца Ліста, український борт знову вилетів до Сербії. 

У зв’язку з підняттям чергової хвилі угорської істерії, підхопленої деякими українськими ЗМІ, вважаємо за доцільне роз’яснити нашим читачам суть питання. Україна, завдяки підтримки Президента, РНБО, керівництва Державного концерну “Укроборонпром”, а також ще низки  компетентних органів, докладають титанічних зусиль для  просування інтересів “Antonov Airlines” на міжнародному ринку авіаперевезень великогабаритних вантажів.

На цей час діють санкції щодо головного конкурента – російської компанії “Волга-Днєпр”. Більш того, практично заблоковано використання бортів ВКС Росії на міжнародних каналах перевезень. До того ж, для України в цьому напрямку створені сприятливі умови. Можна навіть сказати, з’явилися передумови для встановлення монополії саме на цьому ринку специфічних послуг.  

Водночас, слід підкреслити, що зараз, відсутні будь-які санкції по відношенню до Республіки Білорусь і Сербії в зазначеному контексті. Перевезення білоруських винищувачів здійснювалось у повній відповідності до міжнародного законодавства. До речі, таку саму позицію вже озвучив Пітер Стано, офіційний представник ЄС із закордонних справ і питань безпеки.

(Visited 118)