У дореволюційній Росії, на відміну від сучасної, сатирична література посідала провідні позиції. Чого тільки варті розповіді Салтикова-Щедріна. Скільки гумору і комізму в літературних творах великого майстра пера. Хоча, слід визнати, що недавні події, що відбулися з “героями” однієї з військових частин Росії, за рівнем гротескності перевершили навіть сюжет про карикатурних персонажів міста Глупова…

Так, у листопаді 2020 року в Міністерстві оборони РФ відбулась службова перевірка за фактом сна командира військової частини 66431 (4 ВБ) полковника Вязовського Романа Юрійовича під час захищеного відеоконференцзв’язку (далі – ЗВКЗ), що проводився Міністром оборони Сергієм Шойгу. Службову перевірку здійснював заступник командира військової частини 47084 з військово-політичної роботи полковник Лук’яненко А.Ю.

Слабкодухих і дітей просимо далі не читати, тому що нижче наводимо повний текст перевірки в українському перекладі.

3 листопада 2020 року з 11.00 до 13.00 в режимі ЗВКЗ проводилась селекторна нарада під головуванням Міністра оборони Російської Федерації генерала армії Шойгу С.К. На ЗВКЗ були присутні керівники (начальники) структурних підрозділів Міністерства оборони, командувачі об'єднань, командири військових баз.

Близько 11.30 до оперативного чергового пункту управління військової частини 66431 капітана Дівель А.С. зателефонував офіцер зв'язку з НЦУО (Національний центр управління обороной) РФ і довів інформацію про те, що полковник Вязовський Р.Ю. спить на ЗВКЗ.

Згідно скріншоту, представленого НЦУО РФ, вбачається, що повіки очей полковника Вязовського Р.Ю. опущені вниз, при цьому сам полковник Вязовський Р.Ю. стверджує, що в цей момент він не спав, а записував інформацію, яку доводив керівник ЗВКЗ.

Викладена інформація непрямим чином підтверджується тим, що на представленому НЦУО РФ скріншоті, записи в робочі зошити здійснюють командувач 49 А, командир КВМБ, командир 7 ВБ і 22 АК, у яких очі також опущені вниз.
Причинами події були:

недосконалість якості системи ЗВКЗ (зображення періодично зависає, при цьому, якщо військовослужбовець в цей момент моргнув, то може скластися враження, що військовослужбовець спить), що не дозволяє з високим ступенем деталізації підтвердити знаходження абонента в стані сну.
На підставі вищевикладеного, з метою недопущення таких випадків надалі, ПРОПОНУЮ:

1. До 9 листопада 2020 року довести цей випадок до командирів військових частин з'єднання.
2. Заборонити при здійсненні записів опускати очі довше ніж на 5 секунд.

Підсумовуючи хочеться згадати тезу одного літературного критика:

“місто Глупов дотепер залишається минулим, сьогоденням і майбутнім Росії”.

Тому, на честь геніального російського письменника Салтикова-Щедріна, цією статтею на ресурсі “Питання Принципу” відкривається нова рубрика під назвою “Звістки з Глупова”.