Війська ППО Росії взяли на озброєння чергову партію новітніх РЛС “Небо-М”. Перші серійні РЛС “Небо-М” надійшли на озброєння до Західного військового округу РФ у 2017 році, до підрозділів ППО Криму – у 2018 році. Згодом станції поставлені у полки, дислоковані у Забайкаллі, Хабаровську та Примор’ї. У планах – розгортання РЛС на півночі Росії і над Арктикою.

За оцінкою російських військових експертів, РЛС “Небо-М” здатні виявляти бойові літаки, вироблені за технологією “стелс”, у тому числі американські F-22 та F-35, а також балістичні ракети на відстані до 1 тис км.

Трьохкоординатна РЛС “Небо-М” має програмовану багато діапазонну конструкцію. Включає центральний модуль збирання даних, командний пункт, а також три радари, які працюють у сантиметровому, дециметровому і метровому діапазонах та розміщені на окремих автомобілях з колісною формулою 8х8 вагою 24 т.

У режимі кругового огляду РЛС “Небо-М” здатна супроводжувати до 200 аеродинамічних цілей на дальності і висоті до 600 км; у режимі секторального сканування – до 20 балістичних ракет на відстані до 1,8 тис км та висоті – до 1,2 тис км.

РЛС “Небо-М” може швидко передислоковуватися наземним чи авіатранспортом.
Заходи щодо розгортання РЛС “Небо-М” наближають РФ до завершення формування зони контролю над повітряним простором Росії у рамках забезпечення її національних інтересів.

(Visited 104)