Міністерство оборони Філіппін повідомило про укладення контракту з Туреччиною на поставку ударних багатоцільових гвинтокрилів T-129 Atak. Очікується, що з шістьох законтрактованих, перші два гвинтокрили надійдуть у вересні 2021 року. Наступні два – прибудуть у лютому 2022 року і ще два – в лютому 2023 року.

Паралельно заплановано навчання філіппінських пілотів та обслуговуючого персоналу. Найближчі заняття у Туреччині почнуться вже цього літа. Згідно з заявою філіппінської сторони, міждержавну угоду укладено на суму 269,4 млн (269388862) доларів США.

До речі, меморандум про постачання ударних гвинтокрилів підписаний між Туреччиною і Філіппінами ще в грудні 2018 року. І, скоріш за все, для його реалізації Анкарі довелося провести з Вашингтоном складні перемовини.

Так, напередодні затвердження підсумкового варіанту контракту, турецькій стороні необхідно було виконати надважливу умову: узгодити експорт гвинтокрилів з Держдепом США. Справа в тому, що двигуни для турецьких гвинтокрилів виробляються американською корпорацією Honeywell спільно з британською компанією Rolls-Royce. І ця технологія підпадає під експортний контроль у США.

До того ж, на тлі жорсткої позиції Сполучених Штатів у відношенні Туреччини по ряду принципових питань, у тому числі щодо закупівлі російських комплексів С-400, це було досить непросто зробити. У підсумку, у Вашингтоні погодились. Директор з маркетингу TUSAŞ (Turkish Aerospace Industries) Сердар Демір заявив ЗМІ, що необхідні дозволи отримані. Втім, не потрібно мати сім п’ядей у чолі, щоб здогадатися які зустрічні умови Вашингтон висунув Анкарі.

(Visited 136)