Китайські лідери громадської думки як під копірку продовжують публікувати статті та експертні висновки про індійський мілітаризм і про власні територіальні претензії. 29 травня вийшла стаття з промовистою назвою: “У Китаю і Пакистану є загальний сусід”. Дивно, що не наважилися написати “спільний ворог”…

Так, каменем спотикання є спірна ділянка кордону між Китаєм та Індією протяжністю близько 2000 кілометрів, а загальна площа території, що оспорюється – понад 120 000 квадратних кілометрів.

Також не забувають приділити увагу “кашмірському питанню“. Зазначають, що між Пакистаном та Індією перманентна конфронтація через західну частину Тибетського нагір’я. На цій ділянці кордону площа спірної території становить понад 220 000 квадратних кілометрів, з яких Пакистан контролює дві п’ятих території, а Індія – решту.

При цьому китайські блогери акцентують увагу на тому, що підтримка Індії Сполученими Штатами нібито є: “приниженням для Пакистану, а посилення армії Індії призведе до втрати балансу між військовою міццю Індії та Пакистану”.

(Visited 121)