Досить цікаво, що оціночні погляди Туреччини і Греції щодо оновленого французького винищувача Rafale F3-R збігаються. Три тижні тому онлайн журнал “Геополітика” (Греція) випустив відеоролик під назвою: “Грецький Rafale озброєний метеором – термінатор для турецьких F-16S”. Далі наведено повний текст, що супроводжує відеоролик:

"В рамках модернізації грецьких Rafale до версії F3-R, винищувачі, оснащені ракетами Meteor, вже виконали перший бойовий політ. Випробування дозволили виробникам перевірити обладнання та озброєння. Розробник підтвердив, що з прибуттям у червні першого грецького Rafale, застарілі турецькі F-16 і F-4 відразу ж увійдуть в історію. 

Не будемо вдаватися в подробиці, тільки наведемо слова полковника турецьких ВПС у відставці Османа Башібуюка, який в одному з інтерв'ю заявив: «Завдяки радару AESA, винищувач Rafale виявить турецький F-16 до того, як турецький льотчик матиме змогу це зрозуміти. В результаті Rafale заблокує його, а внаслідок дальності польоту ракети Meteor, Rafale зіб'є F-16 без будь-якої реакції останнього. У можливому конфлікті грецькі ВПС матимуть абсолютну перевагу у повітрі".

Французи описують цю ракету як справжню "машину, яка змінює правила гри", заявляючи, що Meteor дає Rafale важливу перевагу в навичках, безпрецедентно підвищуючи здатність “брати на себе ініціативу”.
Туреччина недавно заявила, що модернізує свої F-16, збільшивши їх термін служби з 8 тисяч годин нальоту до 12 тисяч. Втім, відповімо і на це. Маючи на озброєнні 18 Rafale і більше 85 модернізованих F-16 Viper, не рахуючи інших винищувачів ВПС Греції, турецькі реактивні винищувачі зможуть піднятися у повітря тільки для того, щоб їх збили грецькі винищувачі”.

Дійсно, міністр оборони Греції заявив, що в поточному році очікується поставка 18 винищувачів Dassault Rafale, а загальна кількість, яку отримають ВПС Греції до 2025 року складатиме 40 одиниць.

Турецькі військові експерти висловлюють стурбованість тим фактом, що: “порушується баланс між військово-повітряними силами двох країн на користь Греції в разі можливої напруженості”.

На думку турецької сторони, 2027 рік – це критична дата з точки зору військового балансу у повітрі. До 2027 року Греція планує модернізувати свої 84 винищувача F-16. Після її завершення інші грецькі винищувачі матимуть бойові характеристики не гірше, ніж французькі Rafale.

Водночас, на офіційному сайті європейського виробника ракет – корпорації MBDA про оновлену версію Rafale F3-R повідомляється наступне:

Комбінація радара AESA RBE2 і ракети дальньої дії Meteor дає винищувачу Rafale перевагу у повітрі, необхідну для ведення бойових дій за межами видимості в будь-яку погоду.

Rafale буде як і раніше нести ракету підвищеної дальності класу "повітря-земля" (ASMPA) в рамках місії повітряного ядерного стримування. Матиме нові і більш ефективні можливості відстеження нерухомих або рухомих цілей, а також можливість автоматичного виявлення рухомих цілей і оновлений інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Модуль лазерного позначення високої роздільності TALIOS може генерувати зображення як у видимому, так і в інфрачервоному діапазонах. До того ж, винищувач буде оснащений автоматичною системою запобігання зіткнень з землею (AGCAS), що робить літак більш безпечним.
(Visited 136)