Протягом багатьох років Індія займала провідні позиції у світі за обсягом імпорту озброєнь. Однак останніми роками ситуація докорінно змінюється. Відповідно до прийнятої програми “Defence Production and Export Promotion Policy 2020”, уряд Республіки Індія здійснює заходи, спрямовані на підтримку та розвиток внутрішнього виробництва озброєння і військової техніки (далі – ОіВТ), збільшення частки експорту, а також розширення науково-дослідної та інноваційної бази.

В рамках зазначеної програми у 2020 році Міністерство оборони Індії прийняло рішення запровадити до кінця 2025 року поетапну заборону (ембарго) на імпорт 101 найменування військової продукції з метою стимулювання розвитку національного оборонно-промислового комплексу та забезпечення оборонними замовленнями власних підприємств.

Наприкінці травня поточного року Мінстерство оборони Індії затвердило другий перелік зі 108 найменувань озброєнь і військової техніки щодо яких, починаючи з грудня 2021 року, запроваджуватиметься поступова заборона на імпорт.

Сьогодні Індія експортує озброєння і військову техніку до 42 країн, а приріст обсягу експорту з 2016 р. до 2018 р. склав 700%.

The Indian Express у статті “Кроки до самозабезпечення в оборонному секторі” зазначає: “Нещодавно центральний уряд схвалив експорт в дружні країни загалом 156 одиниць озброєнь, серед них ЗРК Akash, крилата ракета BrahMos, ракета класу “повітря-повітря” Astra Beyond Visual Range і протитанковий ракетний комплекс Nag”.

До того ж, уряд Індії, в рамках національної програми “Зроби в Індії”, поставив перед собою амбітну мету: до 2024 року вийти на обсяг експорту озброєнь розміром 35 тисяч крор.

Згідно з традиційною індійською системою числення, великі суми рахуються у crore, де 1 крор дорівнює 10 мільйонам рупій. Тому, якщо перерахувати крори в долари США, то обсяг запланованого експорту озброєнь має дорівнювати 4,8 млрд. доларів США. 

Втім, навіть за таких зусиль 60% потреб індійської армії все ще покривається за рахунок імпорту озброєнь.

І наостанок, як повідомляє The EurAsian Times, індійська Організація оборонних досліджень і розробок (Defence Research and Development Organisation – DRDO) домоглася технологічного прориву в своїх зусиллях щодо націоналізації виробництва авіаційних двигунів в країні.

Зокрема, DRDO розробила технологію ізотермічного кування для виробництва компресорів високого тиску з титанових сплавів. За твердженням Міністерства оборони Індії, це найважливіший етап у сфері власного виробництва турбореактивних двигунів і в аерокосмічній промисловості загалом.

(Visited 128)