Офіційний Лондон не втомлюється заявляти про зростаючу військову загрозу з боку Китаю і Росії. Так, одним з останніх меседжів у зв’язку з цим була заява Прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який повідомив в інтерв’ю Deutsche Welle про необхідність збільшення ядерних боєголовок з 180 до 260.

На тлі всіх цих гучних висловлювань з Туманного Альбіону, у виданні Daily Maverick встановили, що за останні три роки Уряд Її Величності санкціонував продаж в КНР військового і цивільного обладнання на суму 2,6 мільярда фунтів стерлінгів. Журналісти проаналізували звіт “Strategic Export Controls: Country Pivot Report” і з’ясували, що левова частка експортної номенклатури призначалася для військово-морського флоту і ВПС Китаю. Йдеться про компоненти для військово-морських судів і армійських радарів, а також про деякі технології для патрульних кораблів.

При цьому, в минулому році обсяг експорту в Китай товарів подвійного призначення збільшився в три рази. У 2020 році оформлено експортних дозволів на суму близько 1,6 мільярда фунтів стерлінгів, а у 2019 році – на 526 мільйонів фунтів стерлінгів). Залишається тільки додати: ви там у Лондоні або хрестик зніміть, або самі знаєте, що далі робити…

(Visited 120)