В рамках державної стратегії з розвитку новітніх технологій та зразків озброєння, зокрема так необхідних Еміратам систем для боротьби з БПЛА (C-UAV), еміратським державним оборонним конгломератом EDGE підписано договори про співпрацю з провідними європейськими та ізраїльською компаніями, що спеціалізуються на ракетних системах, лазерних і оптичних технологіях, авіаційній техніці та які пропонують новітні рішення радіоелектронної боротьби.

Еміратська сторона, в особі компанії SIGN4L (входить в конгломерат EDGE) наразі вивчає можливість спільної розробки, разом з такими світовими лідерами як французькі компанії MBDI та CILAS, систем високоенергетичної лазерної зброї в контексті розвитку удосконаленої системи боротьби з БПЛА (Counter-Unmanned Aircraft System, C-UAV). Кінцевий продукт представлятиме собою модульну систему, в яку входитимуть електронні датчики для виявлення та ідентифікації цілей, а також високоенергетичні лазери для нейтралізації загроз мікро-і міні-БПЛА. Багатоступенева система починається з розробки наземного комплексу з перспективою інтеграції на повітряних і морських платформах. В цьому році планується запустити прототип, який використовуватиметься для випробувань і визначення характеристик.

Паралельно з цим, SIGN4L обговорює співпрацю з ізраїльською компанією Israel Aerospace Industries з розробки системи C-UAV, яка буде повністю автономною і не вимагатиме втручання людини. До кінця року SIGN4L планує завершити роботу над інтеграційним рішенням C-UAV, яке повинно використовувати різні методи виявлення і перехоплення.

Елементи виявлення спиратимуться на радар, радіочастотний моніторинг, електрооптичні камери та інфрачервоні датчики. Методи знищення включатимуть глушіння радіозв’язку, GPS, спуфінг, кіберзахоплення, електромагнітні імпульси, ракети та лазери. Враховуючи, що в регіоні Перської затоки є особливі потреби стосовно навколишнього середовища, система повинна працювати в жарку погоду і з високим рівнем вологості.

Така співпраця оборонного конгломерату EDGE зі світовими лідерами в галузі авіаційної техніки та електроніки, допоможе ОАЕ розвинути власні можливості для розробки та створення національного виробництва для протидії безпілотним повітряним системам.

(Visited 139)