Як повідомляє прес-служба групи суднобудівних компаній Fincantieri (м. Трієст), італійський концерн уклав контракт з Міністерством оборони Індонезії на поставку 6 нових фрегатів класу FREMM і модернізацію 2 зазнавших віку фрегатів класу Maestrale.

Італійці по праву пишаються досягнутим успіхом, забезпечивши завантаження відразу декількох суднобудівних заводів. В якості субпідрядника на оснащення фрегатів озброєнням виступає компанія Leonardo. Також, в рамках виконання контракту, концерн Fincantieri викупить у ВМФ Італії два зазнавших віку фрегата класу Maestrale з метою їх подальшої модернізації та передачі Індонезії.

FREMM [European Multi-Mission Frigate] - спільна програма Франції та Італії зі створення багатоцільових фрегатів для протичовнової і протиповітряної оборони, а також для знищення надводних цілей і об'єктів берегової охорони. 

Хоча фрегати створюються в рамках загальної концепції, французька та італійська версії мають незначні відмінності. Французький фрегат (додаткове позначення “Аквітанія”) більш автоматизований і розрахований на екіпаж зі 108 моряків, а італійський – на 145. При цьому, італійському фрегату надано позначення Bergamini. Корпорація Fincantieri вже поставила 10 таких фрегатів для ВМС Італії.

Французи, зі свого боку, оснащують фрегати крилатими ракетами MdCN (Missile De Croisiere Naval – Scalp Naval). Ракета здатна знищувати стратегічні об’єкти противника, що знаходяться далеко за межами берегової лінії оборони (до 1000 км). До речі, Марокко і Єгипет закупили саме французькі фрегати.

Відео щодо навчальних стрільб морськими крилатими ракетами типу MdCN з борту фрегата серії FREMM (версія “Аквітанія”) за посиланням у телеграмм-каналі Питання Принципу.

(Visited 128)