Індонезія відмовилася від ідеї покупки російських винищувачів Су-35. А в журналі Meta-Defense вже заявилі, що “2021 рік, ймовірно, стане роком французьких винищувачів Rafale“.

Влада Джакарти підписала попередній договір з Dassaut Aviation з метою подальшого укладення основного контракту. Очікується, що затвердження угоди відбудеться в грудні 2021 року. Зараз тривають перемовини щодо офсетних умов.

Чому Су-35 “пролетіли”, а вибір припав на винищувачі Rafale?

Москва торованим шаблоном у зриві контракту на покупку російських винищувачів звинувачує американські санкції. Однак у Джакарті стверджують зворотне, а точніше кажуть, що не тільки санкції вплинули на прийняття рішення і висловлюють власні аргументи:

  • по-перше, технічне обслуговування російського Су-35 значно дорожче вартості обслуговування американського F-16;
  • по-друге, якість постпродажного російського сервісу також залишає бажати кращого.

До того ж, на сайті індонезійського видання Hubungan Internasional наприкінці травня опубліковано статтю під назвою “Викриття міфу про “велич” російського Су-35″, де детально обґрунтовується прийняте рішення:

"Ще одна разюча відмінність - це доктрина використання винищувачів російського і американського виробництва. Російський винищувач використовується в бою тільки один раз. У разі пошкодження "Сухий" не підлягає повторному використанню і повинен бути замінений на новий. У цьому його принципова відмінність від F-16 американського виробництва, який можна використовувати вдруге або робити часткову заміну".

До речі, у своїй думці Джакарта не самотня. У Міністерстві оборони Пакистану підрахували, що вартість однієї години польоту Су-35 перевищує позначку у 14000 доларів США. При цьому вартість однієї години польоту американського винищувача F-16 становить лише 3600 доларів США.

І ще один важливий нюанс. Офіційна Джакарта зробила свій остаточний вибір на користь Rafale грунтуючись, як би це безглуздо не звучало, на недавньому аналогічному рішенні Єгипту про покупку французьких винищувачів.

(Visited 118)