Рада оборонних закупівель Індії (DAC) погодила тендерну пропозицію на будівництво шести дизель-електричних підводних човнів (далі – ДЕПЧ). Йдеться про ліцензійне будівництво ДЕПЧ проекту P-75I або Scorpene Class Submarine. Загальний бюджет становить 45 тисяч крор (приблизно 6,12 млрд доларів США).

Дизель-електричний підводний човен Scorpene Class Submarine розроблений у кооперації французької державної суднобудівної компанії DCNS (зараз Naval Group) з іспанською суднобудівною компанією Navantia. Перший ДЕПЧ Scorpene під назвою O’Higgins був виготовлений для ВМФ Чилі і спущений на воду в листопаді 2003 року.

Максимальна глибина занурення – 300 метрів. ДЕПЧ має низький рівень випромінюваного шуму, що дозволяє знизити ризик виявлення ворожими підводними човнами. Низька акустична сигнатура і гідродинамічна ударостійкість надають можливість вести бойові дії проти підводних човнів і надводних кораблів супротивника в умовах як закритого, так і відкритого моря, а також можливість роботи зі спецназом у прибережних водах.

ДЕПЧ обладнаний глибоководним водолазним комплексом для проведення рятувальних операцій. Екіпаж складається зі 31 військовослужбовця, стандартна вахта – з 9 чоловік. Передбачено 6 додаткових спальних місць для підрозділів спецназу.

Індійський проект реалізується в рамках програми стимулювання національного виробництва озброєнь і військової техніки, зміст якої, якщо стисло: “роби в Індії, купуй в Індії”. Таким чином Делі нарощує військовий потенціал на противагу китайській загрозі.

На даний час ВМС Індії мають на озброєнні три нові субмарини P-75I (Scorpene), побудовані у партнерстві з європейськими компаніями. Остання була передана індійському флоту в лютому 2021 року, ще дві знаходяться на стадії дослідної експлуатації.

Підводні човни будуються на військово-морській верфі (м. Мумбаї). Очікується, що перший з шести додатково замовлених ДЕПЧ надійде до ВМС Індії вже у 2022 році. Індійські ЗМІ з цього приводу пишуть: 

"Делі готується до морського зіткнення з Пекіном. Китай, який розширює військово-морську присутність у регіоні Індійського океану, вже має 50 дизель-електричних і 10 атомних підводних човнів. У Пакистану п'ять підводних човнів. З наступного року Пакистан почне введення в експлуатацію восьми нових китайських підводних човнів класу Yuan".

Відео за посиланням у телеграм-каналі Питання Принципу.

(Visited 131)