Міністерство оборони Великої Британії підписало угоду із філіалом ізраїльської оборонної компанії Elbit Systems про постачання приладів нічного бачення (далі – ПНБ) XACT Night Vision Goggles. Сума контракту складає 16 млн доларів США.

ПНБ розроблені у двох версіях: монокуляр (XACT nv32) та бінокуляр (XACT nv33). Оборонне відомство Британії замовило останню версію з кріпленням на тактичний шолом. Поставка нових систем має відбутися протягом 18 місяців.

Основні характеристики монокулярного ПНБ: маса – 210 г, кут огляду - не менш ніж 40о; температурний режим від – 60оC до +20оC; тривалість роботи на одному комплекті елементів живлення – 48 годин. Бінокуляр має аналогічні характеристики, але його вага складає 450 г.

Відомо, що у березні Міністерство внутрішніх справ Німеччини придбало прилади нічного бачення XACT Night Vision компанії Elbit Systems для спецпідроздідів Федеральної поліції.

До речі, в Україні так само є представництво компанії Elbit Systems, керівники якої приймають учать у перемовинах з Міністерством оборони України щодо постачання приладів нічного бачення для ЗСУ. Прямим конкурентом ізраїльтян у сегменті тактичного обладнання (йдеться не тільки про ПНБ, але і про тепловізійні системи) є американська корпорація FLIR Systems.

Існує помилкова думка, що корпорація FLIR Systems займається тільки тепловізійними системами. Однак, насправді, американський виробник володіє багатьма компаніями, що виробляють товари подвійного використання і військового призначення під власним брендом. Серед таких - компанія Armasight, акції якої FLIR Systems придбала у червні 2016 року за 41 млн доларів США.

Тож, корпорація FLIR Systems просувала продукцію Armasight (прилади нічного бачення) у загальному кейсі тендерних пропозицій. Хоча, слід зазначити, що останнім часом корпорація FLIR Systems зосередилася на тепловізійних системах. Цьому сприяло і те, що частина команди Armasight пішла з FLIR Systems до AGM Global Vision. Втім, нюанси поставок продукції FLIR Systems в Україну - тема для окремої статті.
Відео про інтегрований бойовий комплект DOMINATOR від Elbit Systems.
(Visited 168)