Іран негативно сприйняв заяви МАГАТЕ щодо подальшого розвитку відносин і відмітив, що країна завжди надавала доступ на свої ядерні підприємства і необхідні відомості.

Як відмітив постійний представник Ірану при міжнародних організаціях в Відні Казем Гаріб Абаді (Kazem Gharib Abadi), владні кола Тегерана не розуміють позиції МАГАТЕ щодо низки диверсій проти ядерних підприємств Ірану і подальшого ігнорування ядерної програми Ізраїлю, що навіть не входить в перелік країн “Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” (ДНЯЗ). Саме членство в ньому і передбачає нагляд МАГАТЕ і перевірку країн з ядерними підприємствами.

"Подальше свідоме ігнорування МАГАТЕ наявності ізраїльської ядерної програми і зброї негативно впливає на мир і стабільність в регіоні Близького Сходу. МАГАТЕ політизує відносини з Іраном в ядерній сфері, що може перешкодити відносинам у майбутньому, оскільки Іран в рамках угод надавав можливість перевірки своїх ядерних підприємств і доступ до інформації з камер відеоспостереження. Лише за період переговорів щодо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), вже було здійснено 3 раунди спеціалізованих переговорів з МАГАТЕ, надана низка різних відповідей на запити. Іран дотримується Угоди з МАГАТЕ про всеохоплюючі гарантії, надає дані щодо ядерних матеріалів і діяльності".

Разом з цим, в подальшому Іран може переглянути рівень відносин із міжнародним агентством і припинити надання інформації про розвиток своєї ядерної промисловості. Однак, на даному етапі країна зацікавлена в формуванні ядерної угоди і має намір підтримувати відносини з МАГАТЕ.

Відновлення ядерної угоди на переговорах у Відні відповідає інтересам Ірану і міжнародного товариства, спроможне гарантувати мирний характер ядерної програми і покращить стабільність у регіоні.

Незважаючи на загострення відносин офційного Тегерану з МАГАТЕ, Іран поки зацікавлений у відновленні ядерної угоди і закликає всіх учасників щодо подальших переговорів.

(Visited 157)