Повітряні сили самооборони Японії – JASDF (Japan Air Self-Defense Force) випустили інформаційний відеоролик про принципи побудови національної системи протиповітряної оборони. Повідомляється, що система ППО Країни вранішнього сонця складається з 28 високопродуктивних радарів J/FPS-5, встановлених по всьому периметру острівної держави. Мережа РЛС взаємодіє і обмінюється даними з літаками дальнього радіолокаційного виявлення типу E-2C Hawkeye.

З відкритих джерел відомо, що на бойовому чергуванні Повітряних сил самооборони Японії перебуває 13 літаків дальнього радіолокаційного виявлення типу E-2C Hawkeye. У 2018 році Держдепартамент США повідомив Конгрес про намір продати Японії 9 літаків дальнього радіолокаційного виявлення нового покоління E-2D "Advanced Hawkeye". Однак у 2019 році Міністерство оборони Японії спромоглось виділити лише 54,4 мільярда ієн на закупівлю двох E-2D "Advanced Hawkeye".

Вся територія Японії поділена на кілька зон, у кожній з яких розташований командний центр ППО. Центральне командування ППО знаходиться на авіабазі Йокота. У 2009 році в Центрі впроваджено автоматизовану систему управління нового покоління JADGE ACS, що розроблена Японським агентством аерокосмічних досліджень (Japan Aerospace Exploration Agency). У відеоролику демонструється один з командних центрів, а всього таких побудовано чотири.

Відзначається, що Повітряні сили самооборони Японії дотримуються концепції гендерної рівності: “Перша жінка льотчик-винищувач заступила на службу у 2018 році”.

Крім цього, з 2018 року Повітряні сили почали закупівлю винищувачів модернізованої версії F-35A, що мають підвищену скритність: “Цей тип винищувачів малопомітний для РЛС кораблів противника, а сучасний радар винищувача може захопити кілька цілей одночасно. Встановлена на літаку багатофункціональна РЛС змінить правила сучасного бою”.

Повітряні сили самооборони Японії мають на озброєнні винищувачі трьох типів: два з них - американські F-35, F-15 і один - японський винищувач-бомбардувальник F-2 (Mitsubishi). З 2020 року проходить поступове зняття з озброєння застарілого F-2. Офіційний Токіо розраховує, що підійде до створення власного винищувача шостого покоління приблизно до 2035 року. Новий винищувач повинен замінити морально застарілий F-2.

У 2020 році опублікований національний план створення винищувача шостого покоління для Повітряних сил самооборони Японії з загальним бюджетом у кілька трильйонів ієн. У березні 2021 року Міністерством оборони Японії на зазначені цілі виділено 57,6 млрд ієн. Головним розробником нового винищувача FX (Fighter X) є Mitsubishi Heavy Industries, а американська корпорація Lockheed Martin обрана в якості субпідрядника.

Наприкінці п’ятої хвилини відео демонструється розгортання зенітного ракетного комплексу Patriot, що перебуває на бойовому чергуванні Сил самооборони Японії.

(Visited 170)