Як повідомляє бельгійське видання 7sur7, офіційний Брюссель вже найближчим часом перегляне витрати на оборону у бік збільшення.

В опублікованому звіті комітету Палати представників Бельгії рекомендується виділити додаткові асигнування на закупівлю озброєнь і військової техніки, у тому числі на багатофункціональні винищувачі-бомбардувальники F-35. Згідно із заявою одного з членів парламентського комітету:

"Відповідно до переглянутої програми "Стратегічна Візія" від 2016 року, контури оновленої армії сформуються до 2030 року. Збройні сили Бельгії повинні відігравати провідну роль у всіх сферах".

Зі інформацією, що просочилася в бельгійські ЗМІ, більше 20 експертів, які працювали над складанням звіту, спрогнозували досить похмуру картину розвитку геополітичної ситуації у світі. Головні загрози експерти пов’язують з агресивними діями Росії і Китаю.

На підставі викладеного, підготовлений проект рішення для внесення змін у “Стратегічну візію” з метою збільшення військових витрат на закупівлю дронів MQ-9B SkyGuardian, бойових кораблів і навіть на розгортання додаткових моторизованих бригад. При цьому головна роль відводиться військово-повітряним силам.

Відзначається, що недавно придбані 34 винищувача-невидимки F-35 лише частково покривають потреби бельгійської армії. Таким чином, парламентський комітет рекомендує уряду Бельгії збільшити витрати на оборону до 1,24% від загального ВВП країни.

(Visited 120)