Сьогодні Федеральна рада Швейцарії повинна обговорити пропозиції таких провідних світових виробників, як Dassault Systemes, Lockheed Martin і Boeing. На порядку денному – оновлення авіаційного парку Військово-повітряних сил Швейцарії.

Французи сподіваються вирвати перемогу у американців і підписати контракт на поставку Rafale. При цьому швейцарці стверджують, що продаж F-35 та F/A-18 Super Hornet особисто лобіював Джо Байден. Цей кейс обговорювався під час останнього візиту Президента США в Женеву.

Поки не зрозуміло звідки у французів інсайд, що винищувач F/A-18 Super Hornet зійшов з дистанції і на фінішній прямій залишилися два конкурента з трьох. Однак у LesEchos вийшла стаття із промовистим заголовком: “Rafale або F-35? Складний вибір”.

Відомо, що в Берні встановлена максимальна “фінансова стеля” у 6 мільярдів швейцарських франків (приблизно 5,48 мільярдів євро) для покупки 36-40 нових винищувачів. А також зарезервовано додаткових 2 мільярди швейцарських франків на придбання зенітних ракетних комплексів. Тут вибір коливається між американським ЗРК Patriot і ЗРК SAMP/T від європейського консорціуму Eurosam.

Загалом, яке б рішення не прийняли в Берні, воно явно буде непростим, з урахуванням геополітичних устремлінь США і Франції.

P.S. За кілька годин стало відомо, що Федеральна рада Швейцарії прийняла рішення закупити 36 винищувачів F-35 і ЗРК Patriot. Французи обурені рішенням Берна на користь американських корпорацій. Інформація LesEchos виявилася не інсайдом, а фальстартом.

Водночас, американські експерти навели власні аргументи на підтримку прийнятого рішення. Зокрема, головна причина того, що пропозицію французького виробника відхилено – це несумісність винищувачів Rafale з американськими керованими ракетами класу “повітря-повітря” AIM-9 Sidewinder і AIM-120 AMRAAM, які вже знаходяться на озброєнні ВПС Швейцарії.

(Visited 125)