Як повідомляє прес-служба військових навчань Orient Shield, на території військової бази в Амамі на острові Осима вперше розгорнуто вдосконалену версію зенітно-ракетного комплексу Patriot PAC-3. Зараз в районі групи японських островів, розташованих у Східно-Китайському морі проходять спільні американо-японські навчання “Східний щит – 2021”.

Orient Shield - найбільші щорічні навчання армії США і Сил самооборони Японії, спрямовані на підвищення оперативно-військової сумісності. У навчаннях цього року, що стартували 24 червня, взяли участь близько 3000 військовослужбовців. Завершення Orient Shield-2021 заплановано на 9 липня.

При цьому, значне збільшення військового потенціалу Японії та нарощування обсягів закупівлі сучасних видів озброєнь, здійснюється не стільки через китайську загрозу, скільки виходячи з власних геополітичних амбіцій у керівництві Країни висхідного сонця.

Як і слід було очікувати, Японія більше не задоволена статусом країни з економічним дивом. Офіційний Токіо давно виношує плани, головна мета яких – стати геополітичним гравцем нарівні з Великою Британією і США.

На підтримку цієї тези можна навести численні публічні заяви уряду Японії про те, що країна повинна стати новим постійним членом Ради Безпеки ООН. До того ж, МЗС Японії неодноразово заявляв про необхідність реформування Ради безпеки через розширення списку країн і входження до нього Японії.

(Visited 141)