Міністерство оборони США уклало угоду з компанією Oshkosh Defense на закупівлю чергової партії легких бронеавтомобілів Oshkosh JLTV. Сума контракту становить 152 млн доларів. Таким чином, загальна чисельність зазначених бронеавтомобілів в американській армії збільшується з 18170 до 23163 одиниць.

Oshkosh Defense позиціонує бронеавтомобіль JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) в якості тактичного транспортного засобу універсального призначення. При цьому бронеавтомобілі легко транспортуються за допомогою вертольотів CH-47 і CH-53, а також військово-транспортних літаків C-130, C-5, C-17 і A400.

За заявою віце-президента Oshkosh Defense Джорджа Менсфілда, підприємство витратило понад 10 років на розробку бронеавтомобіля. Понад шість років бронеавтомобілі використовуються в більш ніж в сорока різноманітних підрозділах США і у восьми країнах, що входять до блоку НАТО. За останній час Oshkosh Defense отримала замовлення з Великої Британії, Бельгії, Чорногорії, Словенії, Литви, Бразилії, Румунії та Північної Македонії.

До речі, канал Military Analysis два місяці тому опублікував відеорепортаж, в якому порівняв характеристики бронеавтомобіля JLTV зі знаменитим Humvee. Автори відеоролика повідомляють:

Потужності двигуна Humvee у 190 кінських сил при вазі 13 тисяч фунтів (приблизно 5,89 т) вже недостатньо. Також, йому не вистачає швидкості і маневреності, щоб вплинути на ситуацію під час зіткнення. Водночас, 6-літровий турбодизель Oshkosh JLTVS видає 400 кінських сил. Однак головна перевага бронеавтомобіля JLTV над іншими конкурентами – це швидкість і стійкість до поломок“.

(Visited 139)