Міністерство оборони Нідерландів продало американській приватній військовій компанії Draken International LLC зняті з озброєння дванадцять винищувачів четвертого покоління F-16 Fighting Falcons. 

Draken International LLC - приватна військова компанія, що має власний парк зазнавших віку військових літаків, які базуються в аеропорту міста Лейкленд, штат Флорида. Відомо, що ПВК залучається Пентагоном для вирішення різноманітних навчально-бойових завдань, у тому числі для виконання спеціальних місій.

Як повідомляє видання Bulgarian Military, поставка винищувачів F-16 почнеться у 2022 році. При цьому компанія Draken International додатково законтрактувала ще 28 винищувачів F-16, які також будуть зняті з озброєння Королівських військово-повітряних сил Нідерландів не пізніше травня 2024 року.

До того ж, в березні 2020 року повідомлялося, що Draken International придбала в Іспанії 19 французьких багатоцільових винищувачів Dassault Mirage F1M і модернізувала їх.

На авіабазі Нелліс (штат Невада) щорічно, починаючи з 2015 року, проходять навчальні повітряні бої між пілотами ВПС США і ПВК. В ході навчань під назвою “Red Flag” пілоти приватної військової компанії імітують дії ворожих військово-повітряних сил. Під час одного з таких тренувань наприкінці травня поточного року загинув пілот ПВК Draken International.

(Visited 142)