Пакистанська армія офіційно заявила про прийняття на озброєння танків VT-4 китайського виробництва.

VT-4 - експортний варіант танка, створений китайською корпорацією NORINCO. Пакистан - третя країна після Таїланду і Нігерії, яка придбала зазначені танки у Китаю.

У порівнянні з танками VT-4, закупленими Таїландом і Нігерією, в версії для Пакистану значно збільшена потужність двигуна, а саме з 1300 до 1500 кінських сил. До того ж, в пакистанську армію надійшли танки з поліпшеним динамічним захистом. Китайська сторона стверджує, що модифікований VT-4 за багатьма параметрами перевершує російський танк T-90МС, що знаходиться на озброєнні в Індії.

Перша поставка танків від китайського виробника сталася ще у квітні минулого року. Однак офіційний прес-реліз про переозброєння опублікований тільки 30 червня поточного року під час візиту генерал-лейтенанта Шахіна Мажара Мехмуда, в супроводі представників ЗМІ, до Першого ударного корпусу, що дислокується у містечку Mangla Sahiwal (провінція Пенджаб).

При цьому в китайських ЗМІ вказується, що партія зі 176 танків обійшлася Пакистану у 8,6 мільярдів доларів США, а середня вартість одного танка – близько 5 мільйонів доларів США. Загалом офіційний Пекін планує продати Ісламабаду 300 танків модифікованої версії VT-4.

(Visited 102)