Сили оборони Фінляндії замовили тактичне навісне обладнання у фінської компанії Senop Oy, що спеціалізується на виробництві електронно-оптичних систем. В рамках контракту на загальну суму 13,6 мільйонів євро (без ПДВ), до сухопутних військ надійдуть лазерні приціли і монокулярні прилади нічного бачення (далі – ПНБ) серії Senop NVG M40. Остаточний термін виконання контракту – жовтень 2022 року.

Відповідно до заявлених виробником характеристик, ПНБ має габаритні розміри 94 мм x 43 мм x 73 мм (Д x Ш x В) і загальну вагу 258 г (без кріплення). Діапазон робочих температур від -46 ° C до +49 ° C. У поєднанні з коліматорним прицілом може використовуватися як приціл нічного бачення. Однак, на жаль, не розкривається інформація щодо детальних характеристик і про країну походження ЕОПів.

При цьому, на суб’єктивну думку автора статті, однією з головних переваг фінської продукції, у порівнянні з аналогічними американськими ПНБ, (з точки зору потенційного імпорту в Україну) – це ITAR free. Цей параметр може значно полегшити життя потенційному підряднику, в разі підписання контракту на постачання ПНБ для потреб Міністерства оборони України.

(Visited 132)