Видання Popular Mechanics опублікувало цікаве розслідування, в якому стверджується, що десятки винищувачів F-35, що дислокуються по всьому світу, знаходяться в неробочому стані. Справа в тому, що за останній час утворився величезний дефіцит запчастин до авіаційного двигуна серії F135, який розроблений для багатофункціонального винищувача Lockheed Martin F-35 Lightning II.

Повідомляється, що у Військово-повітряних силах США кожен сьомий винищувач F-35 не може піднятися в небо (від слова зовсім) і потребує термінового ремонту. Як виявилося, у винищувачів відбувається передчасний знос деталей двигуна, а саме: на лопатях з’являються тріщини, що призводить до їх більш частої заміни. Як наслідок, власних потужностей підприємства не вистачає для своєчасного обслуговування авіадвигунів.

При цьому виробник – Pratt & Whitney посилається як на низку технологічних проблем, так і на ситуацію, пов’язану з COVID-19. Наслідки пандемії зруйнували виробничий ланцюжок постачальників, а додатковим обтяжувальним фактором є виключення Туреччини з технологічного ланцюга (у зв’язку з раніше накладеними американськими санкціями за покупку російських ЗРК С-400).

Як відзначають експерти, у Туреччині вироблялося майже 900 найменувань комплектуючих, що використовуються у світовій авіакосмічній галузі. Таким чином, керівництву компанії Pratt & Whitney доводиться шукати альтернативні шляхи виходу з ситуації і займатися пошуками нових субпідрядників.

У Pratt & Whitney розраховують вирішити проблему до 2022 року. Однак, при песимістичному прогнозі (в разі подальшого зриву плану заміни комплектуючих), до 2025 року у ВПС США виявиться близько 20% несправних F-35 від їх загальної кількості.

(Visited 135)