Заступник міністра оборони Великої Британії Джеремі Куїн (відповідальний за закупівлі озброєння та військової техніки) заявив про відсутність 100% впевненості у тому, що проект легкого танка Ajax можна врятувати. У Міноборони Туманного Альбіону назвали цю програму “проблемною”.

Уряд Її Величності визнав, що доведеться відмовитися від цієї програми, на яку вже витрачено 5,5 мільярда фунтів стерлінгів. Раніше у ЗМІ просочилася інформація про те, що у ході випробувань легкого танка Ajax (також відомого як Scout SV) виявлено низку серйозних дефектів, які так і не спромоглись усунути. Через надмірно високий рівнь шуму і вібрації, у членів екіпажу танків виникали втрати слуху, а також запалювалися суглоби. 

До речі, у червні цього року youtube-канал Defense Military Report випустив відеоролик з докладним звітом щодо перебігу випробувань легкого танка Ajax. Спочатку планувалося, що танк буде розвивати швидкість до 40 миль на годину. Однак виявилося, що максимальна безпечна швидкість для членів екіпажу не повинна перевищувати 20 миль на годину. Так, через надмірну вібрацію випробування зупинялися на 4 місяці, а членам екіпажу не рекомендувалося перебувати у танку понад 100 хвилин. Виробник – General Dynamics UK (дочірня компанія відомої американської корпорації) від коментарів утримався.

(Visited 134)