Армія США все ще потребує збільшення кількості артилерійських систем дальньої дії. З таким анонсом вийшла публікація на інтернет-ресурсі Shephard Media. У статті стисло розповідається про НДДКР (зокрема в рамках програми Strategic Long Range Cannon – SLRC) по створенню нової американської наддалекобійної артилерійської гармати, здатної вражати цілі на відстані понад 1000 миль.

Так, ще у минулому році повідомлення про розробку у США “супергармати” підірвали інтернет. Стверджувалося, що в разі створення такої артилерійської системи, ВМС США змогли б знову використовувати морально застарілі лінкори і посилили би свою присутність у Світовому океані.

Тим часом, американський журналіст і військовий аналітик Joseph Trevithick (автор численних публікацій у сфері національної безпеки) на своїй сторінці у Твіттері виклав цікавий аналіз. Виявляється, що до кінця поточного року армія США планує припинити фінансування програми SLRC і вже подала заявку на перерозподіл невитрачених коштів на інші наукові напрямки.

Зокрема, в бюджеті на 2022 рік, замість витрат на SLRC, фінансова служба армії США запросила перенаправлення 72,6 млн доларів на користь іншого науково-дослідного проекту. Таким чином, технологічний ривок у сфері створення артилерійських систем наддалекобійної дії відкладається на невизначений термін. Та й не факт, що фото далекобійної гармати (що потрапило у ЗМІ) є оригінальним.

(Visited 117)