Тайвань має намір значно збільшити витрати на оборону у 2022 році. За повідомленням Reuters, додатково виділені кошти у розмірі 1,44 млрд доларів США Тайбей планує витратити на покупку нових винищувачів. 

У прес-релізі не вказується тип літаків, але у Рейтер зробили припущення, що знову йдеться про закупівлю винищувачів F-16. А загальний оборонний бюджет Тайваню у 2022 році складатиме 16,89 млрд доларів США. 

Тим часом, значне збільшення військових витрат обумовлено постійним тиском з боку Китаю і безперервною загрозою початку військових дій. Так, нещодавно Китай провів чергові навчання поблизу південно-західного і південно-східного узбережжя Тайваню, у ході яких, у тому числі, відпрацьовувалася висадка десанту.

Крім цього, згідно з даними аналітичного центру Міністерства національної оборони Тайваню, у поточному році зафіксовано 132 дня, коли китайські літаки вторгалися у повітряний простір острівної держави. При цьому у 2020 році ППО Тайваню фіксувала порушення протягом 91 дня.

Поряд з цим, керманич індо-тихоокеанського командування ВС США адмірал Джон Акіліно висловив своє занепокоєння агресивними діями Китаю по відношенню до Тайваню. На конференції з безпеки, яка проходила в Аспені, він підтвердив, що США у зв’язку з цим можуть застосувати військову силу проти Пекіну. “США повинні забезпечити збереження статус-кво, а також мир та процвітання в регіоні, маючи найліпші у світі збройні сили”.

(Visited 125)