Як повідомляє New Delhi, індійська армія має намір придбати більше сотні БПЛА SkyStriker у приватної національної компанії Bangalore Based Companies. Контракт на суму 100 крор (приблизно 13,7 млн доларів США) підписаний 1 вересня.

Бангалор - найбільший промисловий і науковий центр, розташований на півдні Індії. Можна навіть сказати, що це місто - технопарк, в якому знаходиться величезна кількість університетів, технічних коледжів, аерокосмічних лабораторій, IT-фірм та інноваційних виробництв. Перші стартапи тут почали реалізовуватися ще у 90-і роки, а зараз це компанії з багатомільярдною капіталізацією. Досить часто Бангалор порівнюють з Кремнієвої долиною.

Спільне підприємство Bangalore Based Companies засновано за участю ізраїльської фірми Elbit Security Systems (ELSEC) та індійської оборонно-промислової корпорації Alpha Design Technologies.

За заявою виробника, SkyStriker – це повністю автономний баражуючий БПЛА, здатний виявляти і вражати призначені оператором цілі за допомогою боєголовки вагою 5 або 10 кг, встановленої усередині фюзеляжу. При цьому електродвигун SkyStriker має низьку акустичну сигнатуру, що дозволяє виконувати приховані операції на малій висоті.

Таким чином, офіційний Делі прийняв рішення приділити особливу увагу цьому сектору безпеки після скоєної у червні поточного року терористичної атаки за допомогою дронів-камікадзе на авіабазу в окрузі Джамму. У Міністерстві оборони Індії вирішено підтримати національного виробника і “удосконалити технології для боротьби з дронами противника з метою протидії загрозам, що надходять із Пакистану і Китаю“.

За твердженням індійської сторони, офіційний Делі готовий не тільки запобігати атакам ворожих дронів, але і, в якості дзеркальних заходів у відповідь, сповнений рішучості відправляти власні дрони-камікадзе на суміжні території для знищення баз супротивника.

(Visited 162)