1 вересня міністр оборони Польщі Маріуш Блашчак повідомив у Твіттері про завершення чергового етапу реформи і про початок нового: “Я підписав пакет рішень, що впроваджують нову систему закупівлі військової техніки. Сьогодні починає роботу Рада з технічної модернізації. 1 січня 2022 року стартує Агенція озброєнь”.

Основна мета польської реформи оборонного сектора – удосконалити процедуру закупівлі озброєнь і військової техніки (далі – ОіВТ).

Раніше у попередніх інтерв’ю Маріуш Блашчак неодноразово акцентував увагу на тому, що найбільша проблема в процесі закупівлі озброєнь – це тривалі процедури, розмивання відповідальності і застосування надмірних (завищених) вимог до ОіВТ.

"Просте створення Агенції озброєнь не вирішить цю проблему. Тому ми вирішили здійснити реформу системи закупівель військової техніки грунтуючись на змінах у внутрішньому регламенті і зосередитися в першу чергу на впорядкуванні, скороченні і спрощенні процедур і консолідації завдань".

За словами Міністри оборони, Агенція озброєнь контролюватиме увесь процес закупівлі ОіВТ: від вибору зразків, наявних на ринку до організації та проведення процедур закупівель.

"Також ми хочемо, щоб Агенція отримала повноваження контролювати якість придбаної військової техніки і мала змогу ініціювати наукові дослідження".

При цьому до складу Агенції озброєнь, крім Інспекції з озброєння, входитимуть: Бюро компенсаційних угод, Військовий центр стандартизації, якості та кодифікації, а також Інспекція з імплементації інноваційних оборонних технологій.

Маріуш Блашчак зазначив, що Рада з технічної модернізації покликана “розбити бетон безвідповідальності під час підготовчих етапів з придбання озброєнь” і додав:

"Ми повинні припинити ситуацію, коли рядовий співробітник, що займається окресленими рамками в системі закупівель, без жодних підстав, застосовує таку конфігурацію обладнання, яка значно підвищує ціну, а серед інших учасників системи закупівель немає такої посадової особи, яка мала би повноваження змінити це рішення".
(Visited 134)