На індонезійському YouTube-каналі 14 вересня вийшов стислий репортаж про українську протикорабельну крилату ракету “Нептун”. За пару днів ролик переглянули понад 2 тисячі індонезійців, що непрямим чином підтверджує актуальність порушеної проблеми.

В опублікованому відео обговорюється питання можливого розміщення українських крилатих ракет “Нептун” РК-360МЦ на військово-морській базі архіпелагу Натуна (ланцюг островів, розташованих у південній частині Південно-Китайського моря).

Так, у водах поблизу архіпелагу Натуна між Індонезією і Китаєм тліє перманентний прикордонний конфлікт. Достатньо тривалий період часу офіційний Пекін заохочував своїх рибалок на незаконний промисел у територіальних водах Індонезії. При цьому у Джакарті підрахували, що в результаті браконьєрських дій іноземних рибальських флотилій країна щорічно зазнає збитків на суму близько 20 мільярдів доларів.

Так, тільки за один день 20 травня 2015 року ВМС Індонезії потопили 41 риболовецьке судно, серед яких були і китайські човни. А всього за період з жовтня 2014 року по травень 2019 року потоплено понад 500 суден, які належали браконьєрам з Філіппін, Малайзії, В’єтнаму і Китаю.

Втім, кілька років поспіль офіційна Джакарта утримувалася від “різких рухів” відносно китайських браконьєрів. Індонезійці намагалися не топити китайські судна щоб не погіршувати відносин з Пекіном. Як правило, ВМС Індонезії обмежувалися адміністративними затриманнями китайських порушників. Однак, врешті-решт індонезійський терпець увірвався, а величезна кількість “останніх попереджень” китайським браконьєрам ні до чого не призвела. Як наслідок, команду на відкриття вогню, у тому числі і по китайським човнам санкціонував особисто президент Джоко Відодо.

З того часу китайсько-індонезійські відносини стали ще більш напруженими та можуть у будь-який момент перерости у відкритий військовий конфлікт. До речі, “олії у вогонь” додало і прийняття у КНР Закону про морську поліцію (від 22.01.2021 р), який дозволяє застосовувати зброю проти іноземних судів в акваторіях морів (спірних територіях), які Китай вважає своїми. У Пекіні “зробили хід конем”, вважаючи, що доцільніше підвищити ставки, дозволивши відкривати вогонь китайській береговій охороні по індонезійським військово-морським силам.

Таким чином, у разі закупівлі українських протикорабельних ракетних комплексів, офіційна Джакарта має намір продемонструвати Пекіну свою рішучість до подальшого опору агресору. Тому не виключено, що коли-небудь президент Індонезії зможе віддати наказ знищувати крилатими ракетами іноземні військові кораблі, що прикривають незаконний промисел риби в індонезійських водах.

Читайте також за темою:

(Visited 116)