Американський аналітичний центр The US Naval Institute опублікував супутникові знімки Біломорської військово-морської бази (далі – БілВМБ) Північного флоту Росії. При цьому експерт Військово-морського інституту H I Sutton на основі аналізу згаданих знімків БелВМБ у Сєверодвінську прийшов до наступного висновку: в об’єктив супутників, що належать Maxar потрапили новітні торпеди з ядерною установкою “Посейдон” проекту 2М39.

Maxar - геоінформаційний онлайн сервіс дистанційного зондування, що дозволяє отримувати супутникові знімки з високою роздільною здатністю. Загалом, платформа Maxar має у своєму розпорядженні більше 80 космічних супутників, що знаходяться на орбіті Землі. На підставі платної підписки користувач отримує можливість переглядати і завантажувати зображення з високою роздільною здатністю практично у будь-якій точці світу (за винятком певних локацій, що підпадають під обмеження встановлені урядом США).

Зафіксовані об’єкти знаходяться на північному березі гирла річки Північна Двіна. Будівельні роботи зі зведення нового причалу почалися у 2018 році і завершилися у 2020 році. Поруч з новим причалом нещодавно з’явилася додаткова будівля. Як зазначає автор статті:

"ВМФ Росії продовжує розробляти свою останню стратегічну зброю - торпеду розміром з автобус з ядерною боєголовкою. «Посейдон» (проходить у документах ВМС США як міжконтинентальна ядерна автономна торпеда з ядерним озброєнням), зажадає нових баз та інфраструктури. Ці знімки дають недвозначний натяк на те: де і як ВМФ Росії може використовувати новітнє озброєння".

До того ж, у липні – серпні в цьому районі американські аналітики фіксували перебування океанографічного дослідного судна “Академік Александров” проекту 20183. При цьому на підставі раніше зроблених знімків висунуто припущення, що саме “Академік Александров” використовується в якості базового судна для запусків експериментальної торпеди. Як наслідок, робиться висновок, що саме цей причал і ця будівля (зображені на знімку) безпосередньо пов’язані з випробуваннями “Посейдона”.

Далі автор статті нагадує, що у Сєверодвінську будується більшість російських сучасних підводних атомних човнів (йдеться про завод “Севмаш”). Тут же базувався спеціальний дизель-електричний підводний човен “Саров” проекту 20120, що використовується для випробування новітніх зразків озброєнь, у тому числі негабаритних торпед, таких як “Посейдон”.

До речі, в гугл-картах даний причал також можна побачити, його координати: 64°34’52″N 39°47’40″E. Втім, якість супутникових знімків у сервісі Google Планета Земля на порядок гірше – немає такої деталізації.

Також читайте: “Проект російського підводного човна “Лада” виявився нікчемним“.