Франція, оговтавшись після скандалу з AUKUS, розраховує надолужити прогаяне, продавши винищувачі Rafale в Індію і Об’єднані Арабські Емірати. При цьому головним противником для французьких винищувачів (в разі загострення ситуації в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону або на Близькому Сході) ймовірно стане оновлений китайський винищувач J-11D.

Військові експерти Піднебесної стверджують, що модернізована версія винищувача Шеньян, який є спадкоємцем J-11B (ліцензійний варіант російського Су-27) за своїми характеристиками перевершує російський Су-35:

"Винищувач четвертого покоління плюс J-11D отримав безліч додаткових функцій для його беззастережної переваги у повітрі".

Проте, китайці, як завжди, не розкривають технічних подробиць, але стверджують, що у модернізованій версії J-11D використовується така сама стелс-технологія, що й у винищувача J-20 Ченду.

Цікаво, що таких оціночних суджень дотримуються і на Заході. На одному зі спеціалізованих YouTube каналів нещодавно вийшов відеорепортаж присвячений J-11D. Далі пряма мова:

"Зважаючи на те, що Су-35 був розроблений у 2000-х роках і значною мірою спирався на технології, розроблені у 1990-х роках, J-11D буде значно досконалим і, скоріш за все, перевищить російський винищувач за бойовими характеристиками. Зокрема: більше композитних матеріалів для більш міцного, але і більш легкого фюзеляжу. До того ж, як повідомляється, він матиме радіопоглинаюче покриття, якого немає у російського аналога".

Читайте також: “Оціночні погляди Туреччини і Греції щодо Rafale F3-R збігаються”.

(Visited 117)