Американський національний центр контррозвідки та безпеки (NCSC) 21 жовтня опублікував інформаційний бюлетень під назвою “Захист критично важливих та новітніх технологій США від зовнішніх загроз”.

Так, The National Counterintelligence and Security Center попереджає американські технологічні компанії про те, що необхідно з обережністю підходити до продажу в Китай новітніх технологій. Зокрема, йдеться про п’ять ключових наукових сфер: штучний інтелект, квантові обчислення, біоекономіка (економіка, заснована на застосуванні біотехнологій), напівпровідники та автономні системи.

"Ці технологічні напрямки зможуть визначити: чи Америка залишиться провідною наддержавою світу, чи її виштовхуватимуть стратегічні конкуренти у найближчі кілька років".

Американські спецслужби наполягають, що саме ці п’ять наукових напрямків будуть індикатором того: чи матиме змогу країна стати світовим лідером чи ні.

"Лідерство США у нових технологічних секторах стикається із зростаючими проблемами з боку стратегічних конкурентів, які усвідомлюють економічні та військові переваги цих технологій та прийняли комплексні національні стратегії для досягнення лідерства у цих галузях".

При цьому у звіті наголошується, що в рамках міжнародного співробітництва Китай та Росія використовують усі можливі: як законні, так і протизаконні методи для того, щоб отримати такі технології та спробувати конкурувати зі США у цих сферах.

"Китайська Народна Республіка має на меті досягти лідерства в новітніх технологічних галузях до 2030 року. Китай є основним стратегічним конкурентом США. У КНР впроваджено всеосяжну стратегію збору розвідувальної інформації: придбання та використання технологій через політику військово-цивільного злиття. Закон про національну розвідку вимагає від усіх китайських організацій обмінюватися технологіями та інформацією з військовими, розвідувальними службами та службами безпеки КНР".

"Росія розглядає розвиток науки та технологій як пріоритет національної безпеки. Націлена на заволодіння науковими досягненнями США за допомогою використання законних та незаконних механізмів трансферу технологій, у тому числі через військові та розвідувальні програми. Йдеться про: використання механізмів незаконних закупівель; пошук можливості придбання критично важливих технологій через спільні підприємства із західними компаніями; вимога доступу до вихідного коду від технологічних компаній, які прагнуть продавати свої продукти в Росії тощо".

Читайте також: “У США прийнята нова космічна стратегія”.

(Visited 119)