Ісламабад активно просуває свій власний ударний БПЛА від національного виробника – GIDS. Сьогодні оновлений Shahpar-II був представлений на міжнародній виставці оборонної промисловості EDEX 2021 (Каїр, Єгипет). При цьому у серпні цей же дрон демонстрували на міжнародній військово-технічній виставці IDEF-2021 у Стамбулі.

У оновленого Shahpar-II фюзеляж повністю виконаний із композиційних матеріалів, що дозволило досягти значного зменшення ваги і зробити БПЛА більш аеродинамічно маневреним. Також встановлена ​​нова авіоніка і додана функція шасі, що забираються. БПЛА має такі характеристики: довжина – 4,2 м, розмах крил – 6,6 м, крейсерська швидкість – 200 км/год, практична стеля – 6100 м, максимальний час польоту – 14 годин, дальність польоту – 300 км.

SHAHPAR-II озброєний двома найновішими ракетами BURQ класу “повітря-земля” з лазерним наведенням. Ракета з дальністю дії до 8 км має масу 50 кг та виробляється пакистанською корпорацією NESCOM.

За словами представників компанії розробника Global Industrial Defense Solutions, єдиний елемент безпілотника Shahpar-II, який не виробляється в Пакистані – це його двигун. При цьому в офіційному Ісламабаді впевнені, що зможуть скласти конкуренцію турецьким Байрактарам.

Кілька годин тому пакистанський YouTube-канал International Defence Analysis виклав кадри випробувань ударного безпілотника SHAHPAR-II.

(Visited 168)